W tym roku po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Suścu uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. 10 maja 2012 roku, o godzinie 10.30 z parkingu przy GOK w Suścu zebrali się chętne osoby z rowerami, aby uczestniczyć w rajdzie rowerowym. Przed odjazdem mieliśmy spotkanie z Wójtem Gminy Susiec – Franciszkiem Kawą, który życzył nam udanej i pełnej wrażeń wycieczki, a także bezpiecznego powrotu.

Biblioteka w ramach Tygodnia Bibliotek tj. 8-15 maja chciała w ten sposób popularyzować biblioteki i czytanie, zmienić stereotypowy obraz postrzegania zawodu bibliotekarza, propagować rower jako ekologiczny środek transportu oraz promować i dostrzegać piękno ziemi regionalnej. Po trudach i znojach dojechaliśmy do celu. Jednym z elementów akcji było odwiedzenie Filii Biblioteki Publicznej w Majdanie Sopockim oraz wspinaczka na górę piaskową i akrobacje z niej.

Uczestnicy upiekli kiełbaski, dla dzieci zostały zorganizowane zabawy integracyjne. Razem zebrało się 26 amatorów dwóch kółek, w wieku od 10 do 55 lat. Na szczęście pogoda dopisała i dobry humor również. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej.