„50 lat temu miłość połączyła Wasze serca a związek małżeński, który zawarliście odmienił Wasze życie na lepsze...”

Tymi słowami powitała Jubilatów Grażyna Biela – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Suścu. Uroczyste spotkanie z okazji Jubileuszu 50 – lecia pożycia małżeńskiego „Złote Gody” zostało zorganizowane w Urzędzie Gminy 12 stycznia br.

 

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego otrzymali: Genowefa i Jan Lasotowie, Zofia i Jan Soluchowie, Maria i Mieczysław Romaniszynowie, Zofia i Roman Ważni – wszyscy z Paar, Zofia i Marian Mułowie z Huty Szumy, Anna i Wacław Woźniakowie z Majdanu Sopockiego Drugiego, Marianna i Ryszard Dardowie z Majdanu Sopockiego Pierwszego, Zofia i Jan Panasiewiczowie z Łosińca, Maria i Stanisław Kudybowie z Łasoch, Stanisława i Mieczysław Bednarzowie z Ciotuszy Nowej oraz Józefa i Eugeniusz Szymańscy z Grabowicy.

Aktu odznaczenia medalami w imieniu Prezydenta RP dokonali: Wójt Gminy Franciszek Kawa, Radny Powiatowy Tadeusz Suski oraz z-ca Wójta Janusz Oś, przekazując jednocześnie życzenia zdrowia i pomyślności na dalsze lata życia. Uroczystość uświetniła X Drużyna Harcerska „Traperski Krąg”, która przygotowała okolicznościowy program słowno-muzyczny. Na zaproszenie Wójta Gminy w uroczystości wziął udział nasz wspaniały krajan, charyzmatyczny Ksiądz Tadeusz Sochan, który spotkał na tej uroczystości wielu przyjaciół i znajomych z lat swojej młodości.  Wykorzystując swój talent muzyczny oraz skrzypce i gitarę, które przywiózł na tą uroczystość, zachęcił uczestników uroczystości do wspólnego śpiewania kolęd i pieśni ludowych. Na zakończenie spotkania odśpiewano Jubilatom tradycyjne „sto lat”.

 

F. K.