Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas życzeń i wejście w Nowy Rok, dlatego też 19 stycznia, tradycyjnie już, uczestnicy i pracownicy WTZ w Grabowicy zorganizowali spotkanie opłatkowe.

Przybyli na nie zaproszeni goście, tj. przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim, Barbara Bednarz i Renata Komadowska; przedstawiciele władz lokalnych z Wójtem Gminy Susiec Franciszkiem Kawą i przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Ćmielem; ksiądz Rafał Stochmal, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabowicy, Urszula Szymańska; Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu, Joanna Kowalczuk; harcerze z X Drużyny Harcerskiej „Traperski Krąg” wraz z opiekunem, Anną Rojek; rodzice i prawni opiekunowie.

Swoją wizytą zaszczycił nas również, jako gość honorowy, ks. Tadeusz Sochan, dzięki któremu spotkanie nabrało rodzinnego wręcz charakteru. Przy dźwiękach skrzypiec i akordeonu rozbrzmiewały wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki. Całość poprzedził występ uczestników WTZ, którzy przedstawili inscenizację związaną ze świętami Bożego Narodzenia pt. W Kołysce Ziemi Obiecanej…, i mini recital harcerskiej „dziesiątki”.

Miła atmosfera spotkania sprawiła, że trudno było się rozstać i powrócić do codziennych zajęć, jednak świadomość wspólnoty i wielowiekowej tradycji pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

(wtz)