Z okazji święta kobiet w niedzielne popołudnie 11 marca w sali GOK z inicjatywy Wójta Gminy Franciszka Kawy odbyło się miłe spotkanie z przedstawicielkami Ludowych Zespołów Śpiewaczych i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej gminy oraz mieszkańcami. Z tej okazji została przygotowana wyjątkowo humorystyczna część artystyczna nawiązująca do życia codziennego kobiet. Na scenie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Majdanie Sopockim ( Martyna, Hubert, Damian, Ewelina, Aldona, Rafał, Weronika, Magda, Michał i Marcin), w pokazie mody pedagogicznej, na którym mogliśmy zobaczyć własnoręcznie wykonane piękne stroje. Wystąpiły także dzieci z Grupy Małych Form Teatralnych działających przy Bibliotece w Suścu (Emilka, Ola, Kamil, Ola, Weronika, Ola), wysłuchaliśmy również kilku piosenek, które zaśpiewały (Emilka, Ola, Ania i Martynka). Na scenie zaprezentował się również Kamil, który grą na gitarze podbił serca wielu dziewczyn.

            Gospodarzami sceny była jednak młodzież działająca przy GOK-u w Suścu (Jola, Monika, Cezary, Kamil, Stasio, Patryk, Przemek, Hubert, Adrian, Szymon i Mateusz), która przygotowała scenki, wiersze, piosenki i skecze kabaretowe. Uwieńczeniem całego programu artystycznego był koncert gwiazd w wykonaniu młodzieży, która fantastycznie rozbawiła zgromadzoną publiczność na sali, nawet naszego Wójta, który pokazał, że też potrafi się bawić.

            Na zakończenie części artystycznej głos zabrał Wójt Gminy, który w kilku zdaniach powiedział o roli kobiet w naszym życiu:

„Kobiety są nie tylko uosobieniem piękna, ale są również wcieleniem łagodności, delikatności i wrażliwości. Powszechnie mówi się, że kobiety łagodzą obyczaje. Szczególnie w polityce gdzie bardzo często dochodzi do brutalnej walki o władzę, obecność kobiet ma bardzo pozytywny wpływ. Ja sam to zauważam w pracach obecnej Rady Gminy. Obecność dwóch kobiet w składzie Rady Gminy sprawia, że nie dochodzi do brutalnych ataków, jakie miały miejsce w poprzedniej kadencji i dzięki temu współpraca z taką radą staje się przyjemnością. Bez wątpienia świat dzięki kobietom jest lepszy i piękniejszy, a my mężczyźni dzięki Wam odnajdujemy sens życia i możemy realizować się w rolach mężów i ojców.
Z okazji Waszego święta życzę abyście każdego dnia były otoczone mężczyznami pięknymi i kochającymi i aby każdego dnia mężczyźni służyli Wam radą i pomocą. Jako tej piękniejszej płci życzę abyście umiały kochać piękno i odnajdywać je również w nas mężczyznach”.

          Także Sekretarz Gminy Tadeusz Suski życzył Paniom, aby ich uśmiechy gościły na twarzach nie tylko tego jedynego dnia w roku, ale każdego, bo każdy dzień jest niepowtarzalny. Niespodzianką, która specjalnie na tę okazję została przygotowana były pięknie wykonane okładki na teksty z logo gminy, które wraz z tulipanem zostały wręczone członkiniom Zespołów Śpiewaczych.

            Podziękowania swoje kieruję wszystkim występującym na scenie, którzy pokazali, że można się świetnie bawić. Szczególne słowa uznania kieruję do chłopców, których wcześniej nie można było odciągnąć od komputera. Próby a następnie sam występ były dowodem, że wspólną pracą wiele można osiągnąć. Utwierdziły mnie w tym również głosy publiczności wychodzącej z GOK-u po zakończeniu programu.

            W dowód wdzięczności za niezawodną obecność oraz aktywny udział podczas wielu uroczystości gminnych jak również promocję gminy na zewnątrz dla wszystkich Pań działających w Zespołach oraz Kołach, Wójt Gminy Franciszek Kawa ufundował ogromny tort, który wszystkim wyśmienicie smakował.

Joanna Kowalczuk