Tradycyjnie już, w maju organizowany jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przez Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tomaszowie Lubelskim.

W tym roku obchody odbyły się 10 maja, rozpoczęte Mszą Świętą odprawioną przez Ks. Bp dr Mariusza Leszczyńskiego. Następnie barwny korowód przeszedł ulicami miasta pod Tomaszowski Dom Kultury, w którym można było obejrzeć występy zespołów artystycznych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Obchody Dnia Godności zaszczyciło wielu przedstawicieli lokalnych władz i zaproszonych gości.

Tego samego dnia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na szczeblu powiatowym, organizowanego przez Państwową Straż Pożarną, pt. 20 lat PSP – jak nas widzą tak nas malują. Tegoroczna edycja konkursu była dla nas wyjątkowo udana, gdyż nasi uczestnicy zajęli trzy pierwsze miejsca. Laureatami konkursu zostali: Dorota Szpak (I miejsce), Marek Narolski (II miejsce) i Jadwiga Byra (III miejsce). Zwycięskie prace powstawały pod okiem instruktora Justyny Oliginiewicz. Teraz czekamy na wyniki konkursu wojewódzkiego.

Nie zaniedbujemy także zajęć sportowych, dlatego też, jak co roku, wzięliśmy udział w Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Pięcioosobowych w Majdanie Nepryskim organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Józefowie i Zespół Szkół w Majdanie Nepryskim, pod patronatem Burmistrza Józefowa Romana Dziury. Tegoroczna, XI już edycja Turnieju była świetną zabawą i sprawdzianem współpracy w grupie. Co prawda, pucharu nie udało się nam zdobyć, ale drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy robi coraz większe postępy, rywalizując z innymi jak równy z równym.

(wtz)