• 1.jpg
  • 11.jpg
  • 14.jpg
  • 17.jpg
  • 19.jpg
  • 22.jpg
  • 24.jpg
  • 30.jpg

Święto Pieczonego Ziemniaka 2018


img 0395

7 października 2018 roku w miejscowości Maziły odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka, którego organizatorami byli Wójt Gminy Susiec i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, a współorganizatorem sołectwo Maziły.


Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły CASIO przygotowani przez Zdzisława Hacię. Tuż po nich powitalnym przemówieniem uroczystość otworzył Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki. Na scenie w tym dniu wystąpiły trzy zespoły śpiewacze z Gminy Susiec, a mianowicie zespół "Kwiaty Roztocza" z Gminy Susiec, zespół "Sopocka Nuta" z Majdanu Sopockiego oraz zespół "Jutrzenka" z Ciotuszy Nowej.

Organizatorzy obok konkurencji sportowych, które przyciągnęły wiele chętnych uczestników, zarówno tych młodszych, jak i starszych, przygotowali dwa konkursy. Pierwszy dla najmłodszych na "Ziemniaki - Cudaki", na który wpłynęła rekordowa liczba prac, bo aż 109. Komisja w składzie: Zbigniew Naklicki – przewodniczący oraz członkowie: Elżbieta Gęborys, Marzena Ważna, Wojciech Rogoziński, Monika Bondyra i Patrycja Kawka nie miała łatwego zadania. Lista laureatów znajduje się w załączniku. Z kolei drugi konkurs na "Najsmaczniejszą Potrawę z Ziemniaka" skierowany został do Kół Gospodyń Wiejskich. W konkursie udział wzięły wszystkie koła z terenu gminy Susiec, czyli 15 kół. Wszystkie potrawy zachwycały wyglądem oraz smakiem. Komisja w składzie: Zbigniew Naklicki – przewodniczący oraz przedstawicielki zespołów śpiewaczych: Maria Gruszka, Anna Koper, Alina Bednarz, Stefania Obirek, Halina Szymańska, Krystyna Herda, Monika Biała i Jolanta Kudyba postanowiła nagrodzić następujące koła: I miejsce – KGW "Niezapominajki" z Rybnicy z potrawą "Ziemniaczana tortilla", II miejsce – KGW Susiec - "Pączek ziemniaczany", III miejsce – KGW "Nad Szumami" z Huty Szumy - "Ciasto ziemniaczane z orzechami" oraz przyznać jedno wyróżnienie dla KGW Grabowica - "Gwiazda ziemniaczana". Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Wszystkie koła gospodyń wiejskich, zespoły śpiewacze oraz śpiewaczka ludowa Janina Kowalczuk z Grabowicy otrzymały podziękowanie za współpracę i całokształt swojej działalności od organizatorów.
Dodatkowo na scenie odbyły się koncerty zespołów "Gdzie diabeł nie może" i "Dekada". Na zakończenie odbyła się zabawa, którą poprowadził zespół "Pryzmat". Święto Pieczonego Ziemniaka z pewnością możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych. Zawdzięczamy to wszystkim obecnym na święcie, a przede wszystkim sołectwu, KGW i mieszkańcom z miejscowości Maziły za wspaniałą organizację, zgranie i współpracę.

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY.

GALERIA ZDJĘĆ