Oprawą artystyczną zajęli się księża pracujący w parafii, ks. Robert Kuk, prowadzący tę uroczystość oraz ks. Ryszard Bordzań. Celem tego przedsięwzięcia było uczczenie rocznicy pobytu błogosławionego Jana Pawła II w Lubaczowie, propagowanie muzyki, postaw i wartości chrześcijańskich, jak też popularyzacja pieśni o tematyce papieskiej i religijnej. Każdy solista, zespół lub chór miał do wykonania jedną piosenkę o tematyce papieskiej i dwie religijne. Dla wszystkich uczestników było to nie lada wyzwanie, gdyż większość piosenek przedstawiających biografię błogosławionego papieża Jana Pawła II są trudne do wykonania. Są w swej treści bardzo bogate i piękne, ale wymagające często niezwykłego wyrobienia muzycznego. Nie było to zbyt trudne dla susieckiej „dziesiątki", która zgłosiła się do tego przeglądu, wystawiając 10 solistek, jeden zespół i drużynę. Najmłodszą solistką była sześcioletnia Karolina Koper, która wzorowo zaprezentowała się w piosenkach: „Gdy na morzu wielka burza" i „Rysuję krzyż". Najstarszą natomiast Magdalena Powroźnik, tegoroczna maturzystka, która wykonała pieśni: „Wadowice moje miasto" i „Modlitwą do dobrego Boga". Dużą sensację wywołał Kamil Krawczyk wykonaniem pieśni „Nasz pasterz" oraz „W mroku jest tyle światła", któremu zaproponowano udział w programie Wygraj Sukces. Pozostali soliści: Agata Soluch, Aleksandra Kozyra, Emilia Obirek, Karolina Tarkowska, Wioletta Obirek, Monika Koper i Jolanta Nieścior również byli dobrze przyjęci przez publiczność. Nasza drużyna zaprawiona jest w takich bojach, często uczestnicząc w różnych konkursach czy też festiwalach, dlatego też, poradziła sobie z profesjonalizmem wykonania różnych pieśni o tematyce papieskiej, o czym świadczyły ciepłe słowa wypowiedziane pod naszym kierunkiem przez ks. Ryszarda Bordzania. Nie milknące brawa po każdej solistce, zespole i drużynie były na pewno uwieńczeniem naszej pracy. Niektórzy z organizatorów zadawali nam też pytania – jak przygotować taką dużą grupę do występu? Ponadto udzieliliśmy też dłuższego wywiadu o naszej pracy. W opinii wielu księży i organizatorów festiwalu, to my zdominowaliśmy przegląd zarówno pod względem ilości występujących, jak też pod względem profesjonalnego przygotowania. Świadczy to również o tym, że harcerze również mogą służyć Bogu, chwaląc i oddając mu cześć w słowach piosenki, bo kto śpiewa to też się modli, jak często mówił nasz papież bł. Jan Paweł II.
Z udziału w tym przeglądzie jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ spotkaliśmy tam wielu znajomych, w tym również wielu mieszkańców naszej gminy, jak też poznaliśmy kilku przedstawicieli kościoła, którzy chcą z nami współpracować, a nam o to chodzi, by nie zamykać się we własnych środowiskach i być otwartym na nowe inicjatywy. Jesteśmy wdzięczni proboszczowi tej parafii, ks. kanonikowi Czesławowi Goldyniowi, który przyjął nas bardzo serdecznie, podziękował za udział w tym festiwalu i zaprosił na następne. Wyjazd na ten festiwal niósł ze sobą też dużo radości, gdyż zarówno młodzież jak i dorośli cieszyli się z kolejnego spotkania ze swym kapłanem, ks. Ryszardem. Poprzez udział w takiej uroczystości zamykającej obchody Dni Kultury Papieskiej w Lubaczowie jesteśmy o wiele bogatsi zarówno pod względem nowych doświadczeń, jak też wzbogaceni duchowo, gdyż śpiewaliśmy po raz kolejny naszemu ukochanemu rodakowi Janowi Pawłowi II.
Nie zawiódł naszych oczekiwań również gość specjalny tego festiwalu – Ryszard Rynkowski, który porwał do tańca starszą i młodszą publiczność, przywołał wspomnienia, jak też dał fabułą swych piosenek, wiarę i nadzieję w lepsze jutro! Niektórym z nas udało się nawet zrobić zdjęcie z tak szczególną gwiazdą polskiej muzyki.