Tak wikary Susieckiego Kościoła Filialnego ksiądz Czesław Godlewski zapisał w księdze urodzeń w roku 1913 przyjście na świat naszego Jubilata Władysława Gęborysa.
Jubilat pochodzi z rodziny wielodzietnej, miał dziesięcioro rodzeństwa. Jego matka zmarła gdy miał 7 lat. W domu panowała bieda, więc Władysław jako dziecko chodził po służbach. Sam nauczył się pisać i czytać. W latach 1935-1936 odbywał służbę wojskową, w tym czasie zmarł tragicznie jego ojciec. Dnia 15 czerwca 1937 r. ożenił się z Anielą Korkosz. Z małżeństwa tego w roku 1938 urodziła się córka Stanisława. W sierpniu 1939 roku został zmobilizowany i walczył w kampanii wrześniowej. Trafił do obozu dla jeńców wojennych w Niemczech, gdzie przebywał 1,5 roku, a następnie na roboty przymusowe. W roku 1942 Niemcy zabili mu żonę.
Po powrocie z Niemiec ożenił się ponownie, ale już w roku 1965 został wdowcem. Po raz trzeci ożenił się w roku 1966 i z tego małżeństwa doczekał się syna. Ma 4 wnuków i 5 prawnuków. Nasz Jubilat w latach 1959-1968 pracował w Zakładach Drzewnych Przemysłu Węglowego i prowadził gospodarstwo rolne. Dzisiaj, otoczony troskliwą opieką żony, syna, synowej i wnuków zamieszkuje w rodzinnej wsi.
Uroczystość setnych urodzin to przypadek nie często spotykany, a sędziwy wiek Jubilata jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem. Szczycimy się tym, że wśród nas żyje człowiek, który całym swoim życiem zasłużył na szacunek i słowa uznania. W dniu 3 czerwca w setną rocznicę Jego urodzin odbyło się spotkanie.
W doniosłej uroczystości udział wzięli: Franciszek Kawa – Wójt Gminy, Grażyna Biela – Kierownik USC, ks. dr. Marek Barszczowski - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Hucie Różanieckiej, Henryk Zub – Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tomaszowie Lubelskim wraz z inspektorem Dariuszem Ziębą, Władysław Bednarczyk – Prezes Zarządu Okręgu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Edward Trześniowski – Prezes Koła Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych wraz z członkami Zarządu Ludwikiem Iwanickim, Henrykiem Kajtlem i Mieczysławem Zatorskim, Mirosława Kapuścińska - lekarz rodzinny i pielęgniarka Anna Kozyra oraz rodzina Jubilata. Były gratulacje, życzenia zdrowia i miłości osób najbliższych, okolicznościowy tort, pieśń „Życzymy, życzymy...„ w wykonaniu zebranych oraz łzy wzruszenia. Prezes Władysław Bednarczyk wręczył Jubilatowi „Medal za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych", natomiast Henryk Zub decyzję Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przyznającą dodatek specjalny do emerytury rolniczej.
Grażyna Biela