W dniu 11 listopada 2022 roku na placu przy pomniku „Żołnierzy Września, Partyzantów oraz Ludności Cywilnej” odbyło się uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”, które przy brzmieniu hymnu Mazurka Dąbrowskiego dokonali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gm. Susiec.

Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego. Celem projektu jest upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej ojczyzny, ale także zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

W uroczystym podniesieniu flagi udział wzięli Władze Samorządowe, Radni Gminy Susiec i Sołtysi, Dyrektorzy i Kierownicy podległych jednostek, Dyrektorzy Szkół wraz z uczniami, Strażacy, Harcerze, Delegacje Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych, Seniorzy, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni gości.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom gminy Susiec za licznie oddane głosy poparcia, które pozwoliły na zakwalifikowanie samorządu do programu rządowego.