Logotyp Funduszy Europejskich, flaga Polski, flaga Unii Europejskiej i napis Unia Europejska i Europejski Fundusz Społeczny

Gmina Susiec realizuje przedsięwzięcie grantowe „Poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Urząd Gminy w Suścu”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fotografia przedstawia trzech salutujących strażaków.

W dniu 11 listopada 2022 roku na placu przy pomniku „Żołnierzy Września, Partyzantów oraz Ludności Cywilnej” odbyło się uroczyste podniesienie flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt sfinansowany w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”, które przy brzmieniu hymnu Mazurka Dąbrowskiego dokonali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gm. Susiec.

Fotografia przedstawia węgiel.

Informujemy, że Sejm uchwalił ustawę, która umożliwia sprzedaż węgla przez samorząd w preferencyjnej cenie.

Rodziny korzystające z węgla jako głównego źródła ciepła, będą miały możliwość zakupu tańszego opału w gwarantowanej cenie do 2 000,00 zł brutto za tonę. Do tej kwoty nie są wliczone koszty transportu węgla z miejsca składowania w mieście Tomaszów Lubelski do domu nabywcy opału.

Fotografia przedstawia rzekę z niewielkimi wodospadami płynącą przez las

Wójt Gminy Susiec informuje, że w terminie od 1 listopada do 31 grudnia 2022 r. ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Czartowe Pole, udostępniająca teren Rezerwatu przyrody Czartowe Pole, będzie zamknięta dla ruchu pieszego.

Obiekt wyłączony będzie czasowo z użytkowania na czas wykonania przez Nadleśnictwo Józefów zaplanowanych robót budowlanych w ramach przebudowy infrastruktury zagospodarowania ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej ,,Czartowe Pole”.

 

Wójt Gminy Susiec i Koło Gospodyń Wiejskich w Suścu "Tanewa" zapraszają na promocję publikacji "Dzieje miejscowości Gminy Susiec, powiat tomaszowski", która odbędzie się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury 30.10.2022 r. o godz. 10.00.