„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie"
(św. Jan Paweł II)

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 18 czerwca 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Wszystkich obecnych przywitała Dyrektor GOK Susiec – Joanna Kowalczuk zapraszając do obejrzenia części artystycznej wykonanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Suścu. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, który skierował wiele ciepłych słów do Jubilatów jak i słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie.

Na wniosek Wójta Gminy Susiec Jubilaci zostali uhonorowani, legitymacjami i Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które osobiście wręczył Wójt w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci otrzymali także pamiątkowe dyplomy, kwiaty i upominki z rąk Sekretarza Gminy Susiec – Tomasza Skrobana i Skarbnika Gminy Susiec – Jana Kudełka. Oczywiście nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Obecny na uroczystości był także: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Piotr Najda.

Swoje Złote Gody świętowali Państwo: Edward i Krystyna Biszczanik, Stanisław i Regina Czekierda, Roman i Cecylia Kawka, Józef i Zofia Kijko, Roman i Jadwiga Machalscy, Jan i Regina Nieścior, Franciszek i Helena Słotwińscy, Jan i Zofia Suscy, Tadeusz i Irena Suscy Alfred i Alina Szczepaniuk, Tadeusz i Maria Wałaszczyk.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jubileuszu.