Podczas Festiwalu odbył się konkurs Piosenki o Roztoczu, do którego zgłosiło się, aż 19 kapel i zespołów. Komisja w składzie Janusz Kiecana – Dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu – przewodniczący, Agnieszka Kozyra – Dyrektor GOK w Bełżcu, Grzegorz Piliszczuk – Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach przyznali następujące miejsca: Kategoria Zespoły: I miejsce „Grabowiczanki" z Grabowicy, II „Sonata" z Narola, III „Udryczanki" z Udrycza, Wyróżnienia dla zespołu „Zagórzanki" z Łuszczacza i „Sąsiadeczki" z Łaszczówki; Kategoria Kapele: I miejsce „Kapela Rzemyki" z Józefowa, II „Kapela Braci Bednarzy" z Tomaszowa Lub., III „Kapela Bełżecka". Zwycięscy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub, oraz Nadleśnictwo Józefów. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i słynnego „Szumka z Roztocza". Tego dnia przygotowano wiele atrakcji, które zapełniły program festiwalu do późnych godzin nocnych. Na scenie wystąpili: „WESOŁA FERAJNA" z Husynnego ( powiat hrubieszowski), Zespół „ACCORD" z Tarnopola (Ukraina), DJ ADAMS i DJ AXEL (gwiazdy muzyki klubowej), „DBOMB" - gwiazda wieczoru, oraz zespół „POWER-PLAY". Jednak największe show zrobił TEATR OGNIA BOHEMA Z SANDOMIERZA, który przygotował pokaz Fireshow . Przed sceną tańczyli z ogniem w rytm muzyki ukraińskiej w strojach kozackich, co dawało niesamowite wrażenie.

XI Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1.3 objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Specjalne podziękowania kierujemy do sponsorów:

1. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

2. Nadleśnictwo Józefów

3. Pan Andrzej Kudlicki - Biuro Turystyczne Quand – Tomaszów Lubelski

4. Pan Piotr Bujara – Usługi Tartaczne Wyrób i Sprzedaż Tarcicy – Susiec

5. Pan Zdzisław Jachym – Hurtownia Chemiczna Tomaszów Lubelski

6. Pan Wiktor Hałasa Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego - Kunki

7. Pan Kazimierz Caryk- Zakład Usług Wielobranżowych - Susiec

8. Pani Kazimiera Myszkowska – Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „DRAKO"- Paary

9. Firma Adamex Biłgoraj

Podsumowując należy podkreślić, przede wszystkim duże zainteresowanie zespołów biorących udział w festiwalu jak również, wyjątkowo aktywne uczestnictwo i zainteresowanie licznie przybyłych turystów, mieszkańców i gości festiwalowych. Jak widać na złączonych zdjęciach z roku na rok nasz festiwal, cieszy się coraz szerszym uznaniem ze względu na wysoki poziom artystyczny uczestników festiwalu i gwiazd występujących na scenie festiwalowej oraz bogatą ofertę promocyjną i dobrą organizację. Jesteśmy przekonani, że kolejne edycje będą równie bogate i atrakcyjne, i że to nie kres naszych pomysłów i możliwości, dlatego też już dzisiaj zapraszamy na kolejny festiwal za rok.

Do zobaczenia!