Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że nie ma takiej imprezy sportowej, z której Marian Gargula nie przywiózłby medalu z najcenniejszego kruszca. Dołączył do niego Paweł Myszkowski, przez co grabowickie WTZ-y, mogą szczycić się coraz mocniejszą sekcją sportową.

Tegoroczna VIII edycja Olimpiad Specjalnych w sportach zimowych odbywała się na trasach narciarskich w Wiśle - Kubalonce w dniach 23 – 26 lutego b.r. Nasi sportowcy, brali w niej udział wspólnie z grupą lubelską, której kierownikiem był Henryk Ostrykiewicz. Chłopcy nie zawiedli i przywieźli 6 medali: Marian trzy złote, a Paweł dwa złote i jeden srebrny. Jak mówi trener i opiekun Marcin Pupiec, nasi olimpijczycy stanęli na wysokości zadania, dostarczając wiele sportowych emocji. Szczególnie w sztafecie startując z ostatniej pozycji potrafili wywalczyć złoty medal. Wyniki w tegorocznych igrzyskach dają spore szanse na udział Mariana i Pawła w przyszłorocznych Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Korei Południowej, jednak dużo zależy jeszcze od losowania, dlatego trzymajmy kciuki za naszych narciarzy.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

- narciarstwo biegowe 1 km: Marian Gargula (nr startowy 149) I miejsce z czasem 5 min., 17.80 sek.,

- narciarstwo biegowe 1 km: Paweł Myszkowski (nr startowy 95) II miejsce z czasem 7 min., 27 sek.,

- narciarstwo biegowe 3 km: Marian Gargula (nr startowy 149) I miejsce z czasem 11 min., 48.70 sek.,

- narciarstwo biegowe 500 m: Paweł Myszkowski (nr startowy 95) I miejsce z czasem 3 min., 34.60 sek.,

- sztafeta 4x1 km: Marian Gargula (149), Andrzej Krawczyk (154), Paweł Myszkowski (95), Waldemar Szulik (159) I miejsce z czasem 29 min., 42.60 sek.

Gratulujemy!

(wtz)